Pożyczka na fotowoltaikę

Pożyczka na fotowoltaikę

Planujesz inwestycję w instalację fotowoltaiczną i szukasz najbardziej optymalnego sposobu na sfinansowanie jej? A może analizujesz dziesiątki ofert pożyczkowych i żadna nie odpowiada Twoim potrzebom? Sprawdź specjalną ofertę dla klientów Concept Energy! - i poznaj pożyczkę bez cienia wątpliwości.

Świetlny spokój z pożyczką dedykowaną!

Choć każdy bank oferuje liczne rodzaje finansowania, żadna z pożyczek nie sprawdzi się tak, jak pożyczka dedykowana na specjalnych warunkach dla klientów Concept Energy. Dzięki bliskiej współpracy z Idea Getin Leasing oraz od Santander Leasing jesteśmy w stanie zaproponować szczególnie korzystne warunki, idealnie dostosowane do finansowania fotowoltaiki i długoterminowej spłaty - nawet do 84 miesięcy.

Oprócz tego, każda pożyczka oparta jest na elastycznym harmonogramie spłat rocznych. Umożliwia to zoptymalizowanie rat w oparciu o sezonowość branży klienta. Dlatego to rozwiązanie wspiera gospodarstwa rolne, pozwalając na zachowanie płynności finansowej firmy w ciągu całego roku.

Dodatkowo finansowanie z pomocą Concept Energy umożliwia ograniczenie formalności do minimum oraz przyspieszenie decyzji banku. Nasi doradcy oraz specjaliści pozostają do usług i profesjonalnie pomagają w dobraniu najkorzystniejszych warunków.

Poznaj korzyści

Czy to rozwiązanie sprawdzi się u ciebie?

Pożyczka dedykowana, ze względu na swoją elastyczność, sprawdzi się zarówno u przedsiębiorców, mikroprzedsiębiorców i właścicieli gospodarstw rolnych, a długi termin spłat nie obciąży znacząco budżetu firmy. Oprócz tego, należy pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna szybko zaczyna sama na siebie zarabiać. Odciążając budżet firmy brakiem rachunków za prąd pozwala na realne oszczędności, gdy rata spłaty wynosi mniej, niż dotychczasowe opłaty za energię elektryczną.

Należy jednak pamiętać, iż pożyczka tego typu nie sprawdzi się u płatników VAT, którzy mogą szukać większych oszczędności w innych formach finansowania. Jeśli jesteś VAT-owcem, zapoznaj się z finansowaniem za pomocą leasingu operacyjnego TUTAJ [link].

Przykład

Jesteś zainteresowany pożyczką dedykowaną, ale wciąż nie wiesz, czy to rozwiązanie jest dostosowane do twoich potrzeb? Zapoznaj się z prostym przykładem! Klient posiada gospodarstwo ogrodniczo szkółkarskie z jednym punktem poboru energii (lokalizacją). Zapotrzebowanie na energię wynosi 164 MWh rocznie. Na podstawie indywidualnych warunków i wymogów technicznych, zespół Concept Energy zaprojektował i wykonał instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp. Biorąc pod uwagę średnią aktualną cenę energii elektrycznej klienta – 608,85 zł brutto za 1 MWh (energia czynna + dystrybucja), instalacja produkując ok. 50 MWh energii rocznie przyniesie oszczędność 30 442,50 zł brutto. Dodatkowo klient skorzystał z rekomendowanego przez nas sposobu finansowania inwestycji za pomocą pożyczki. Dzięki czemu rozpoczął oszczędzanie nie obciążając budżetu firmy.

W przypadku pożyczki pierwsza wpłata to zaliczka w wysokości 10% wartości inwestycji, którą Klient wpłaca do dostawcy. Następne miesięczne raty pożyczki są niższe od dotychczasowych opłat za energię elektryczną. W okresie 5-letniego finansowania pożyczką przychód z tytułu produkcji własnej energii elektrycznej wyniesie 182 655 zł brutto. Po stronie Klienta pozostaje tylko amortyzacja środku trwałego w wysokości 10% uzyskania przychodu.

Jak widzisz, pożyczka dedykowana to prosty sposób nie tylko na finansowanie instalacji fotowoltaicznej, ale także oszczędność od pierwszych dni jej funkcjonowania! Już teraz skontaktuj się z naszym doradcą i uzyskaj indywidualną ofertę finansowania oraz instalacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę